Másság és emberi minőség

Varga Imre
2007. december 4. (kedd) (Egész nap)
Siklósi Melinda

Dr. Varga Imre címzetes gyógypedagógiai intézeti igazgató, főiskolai adjunktus. Több, mint két évtizedes gyógypedagógiai elméleti, gyakorlati és vezetői tapasztalatokkal rendelkezik. Országos közoktatási szakértő. Speciális pedagógiából megszerezte a PhDr. címet. Gyakorlati tapasztalatait a Békés megyei Gyógypedagógiai Intézetben Tarhoson- ahol tanulásukban és értelmükben akadályozott gyermekek és fiatalok nevelése, okatása, fejlesztése folyik- igazgatóként szerezte. A Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Főiskolai Kar Gyógypedagógiai Intézetén sokéves felsőoktatási gyakorlattal rendelkezik. 2003- tól főállásban a karon Főiskolai adjunktus. Több publikáció és tanulmány szerzője vagy szerzőtársa. Pl.: a Munkára felkészítés kézikönyve, Felnőttképzés (az értelmileg akadályozott felnőttek képzése), valamint számos tudományos konferencia előadója itthon és külföldön egyaránt. Eddigi életpályájával kifejezte elkötelezettségét a pedagógus élethivatás mellett. A nyílt, humanisztikus, gyermekközpontú pedagógiát helyzete előtérbe, különös tekintettel a hátrányos helyzetű tanulókkal való foglalkozásra. Pedagógiai célkitűzéseinek, mindennapi munkájának a központjában a sérült, nehezített akadályozottsággal élő gyermekek és családjaik megsegítése áll.