Hamisítók, útonállók és titkos könyvtárak az osi Selyemút mentén

Felföldi Szabolcs
2007. szeptember 27. (csütörtök) (Egész nap)
Quadrivium Műhely

Felföldi Szabolcs PhD hallgató a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karának Ókortörténeti Tanszékén. Végzettségét tekintve régész-történész diplomával rendelkezik, ez utóbbin belül őstörténeti specializációt végzett. Kutatási területe a késő ókori és kora középkori Belső-Ázsia valamint a Selyemút. Gyakran látogatott szemináriumai az elsőévfolyamos történelem szakos hallgatók a szakdolgozatukat készítő végzősök számára egyaránt hasznosnak bizonyultak. Ugyanis az előadó kezei alatt lehetőség nyílt a történészi műhelymunka elsajátítására. A 32 éves kutató azért is számít e téren elsőrangú instruktornak, mert munkássága során már számos tanulmánykötetet szerkesztett (Abhivadana. Tanulmányok a hatvanéves Wojtilla Gyula tiszteletére; Nomád népvándorlások, magyar honfoglalás), sűrűn publikált, valamint neki köszönhető Edward Arthur Thompson hunokról szóló monográfiájának magyar nyelvre való lefordítása. Legfrissebb munkájának eredményeként jelenhetett meg újra a századfordulón élt keletkutató Stein Aurél Homokba temetett városok című könyve. Ez alkalommal kedvelt témájának egyik olyan területére kalauzolja a vendégeket, melyről ritkán lehet olvasni az ismeretterjesztő kiadványokban. A Selyemút "sötétebb" oldaláról szóló előadás egyszerre szolgál érdekességgel a laikus érdeklődők, valamint számos többletinformációval a történészhallgatók számára.