Kié a Nemzetállam? - Kisebbségpolitikai modellek és gyakorlatok az Unió új tagállamaiban

Szarka László
2008. december 9. (kedd) (Egész nap)
Barczi Erzsébet

Szarka László történész, a történettudományok kandidátusa, jelenleg az MTA Etnikai-nemzeti Kisebbségkutató Intézet igazgatója, oktatási tevékenységet is folytat. Meghívott előadója a PTE történeti doktori iskolájának, az Eötvös Loránd Tudományegyetemnek, a Komáromi Selye János egyetemnek. Főbb kutatási területei: a cseh és szlovák történelem a 19-20. században, a nemzetiségi kérdés Magyarországon a 19-20. században, a magyar nemzeti kisebbségek története a 20. században. Szintén egyik fontos kutatási területe - a 20. századi kisebbségi, etnopolitikai konfliktusok a Magyarországgal szomszédos államokban. Számos közalapítvány kurátora és szakmai lapok szerkesztője.