Mi kell ahhoz, hogy valaki jó, sikeres és elégedett kutató legyen?

Csermely Péter
2007. szeptember 12. (szerda) (Egész nap)
Varga-Orvos Zoltán

Csermely Péter a Semmelweis Egyetem professzora. Diplomája szerint okleveles vegyész, magát jelenleg hálózatkutatónak vallja. Kutatási és érdeklődési területe a stresszfehérjék működése ( www.chaperone.sote.hu ) és a hálózatok stabilitása (www.linkgroup.hu ). Előadónk a hazai tudományos ismeretterjesztés és tehetséggondozás ismert művelője. 1995-ös kezdeményezése révén indult útjára a „kutdiák” mozgalom (www.kutdiak.hu), amely középiskolás diákoknak nyújt lehetőséget, hogy a legmagasabb szintű (egyetemi, akadémiai) kutatásokba bekapcsolódhassanak. Ily módon a kutdiák mozgalom az egyetemi diákköri mozgalom megalapozója. 2006-ban alapította meg a Nemzeti Tehetségsegítő Tanácsot (www.tehetsegpont.hu ). „ A megismerés csapdái” és a „Kutatás és közlés a természettudományokban” címu könyvek társszerzője. Mivel Szegeden – a szervezett képzésben – ilyen kurzus nem szerepel, úgy érezzük, hogy hiányt pótol előadásával.