Nemzetközi melléfogások?

Bács Zoltán
2009. március 31. (kedd) (Egész nap)
Arató Ildikó

Dr. Bács Zoltán 1982-1990 között a Külügyminisztérium Konzuli Főosztályán töltött be referensi munkakört. 1990-1992 között moszkvai konzulként, 1992-1995 között kijevi konzulként látott el külszolgálatot. Ezt követően referens volt a Külügyminisztérium NATO-NYEU Főosztályán. Társalapítója és első rektor-helyettese a granadai székhelyű Escuela Internacional de Protocolo magyarországi intézetének. 2004-2008 között konzul a Magyar Köztársaság Buenos Aires-i nagykövetségén. Ideiglenes ügyvivő Uruguayban és Paraguayban. 2008-tól a Külügyminisztérium főosztályvezető-helyettese, a Biztonsági, majd a Gazdálkodási Főosztály mellett az igazgatási szakállamtitkár irányítása alatt működő Logisztikai Igazgatóság vezetője.

Tanulmányait a Szovjetunió Külügyminisztériumának Moszkvai Állami Nemzetközi Kapcsolatok Intézetében végezte 1982-ben, majd 1988-ban bölcsészdoktori oklevelet szerzett a Szegedi Tudományegyetemen. 1996-ban az Egyesült Államok Első Európai Hadserege és a Bundeswehr által alapított George C. Marshall Európai Biztonságpolitikai Tanulmányok Központjában, Garmisch-Partenkirchenben a demokratikus védelemirányítás és védelemgazdaság szakértője oklevelet szerzett.

Előadása egyik felében a diplomáciai kapcsolatok létesítéséről, új nemzetközi jogi alany elismeréséről, lehetséges szintekről, akadályokról s ennek kapcsán a protokollról lesz szó. Megtudhatjuk, hogy mi alapján rangsorolunk a kapcsolatokban és a protokollban, ezután pedig néhány kirívó melléfogás ismertetése következik.